Premiérové vítězství Davida Herclíka na Všemině

Premiérové vítězství Davida Herclíka na Všemině Druhý závod Gergel Wood Bikerally Series ve sjezdu horských kol hostila koncem června nakonec Všemina. Před závodem byly celkem stresy, ve hře byly původně lokality Zlín – lyžařský svah nebo osvědčený Lesňák. Ani jedna varianta nakonec pro tento termín povolena nebyla. A proto se vsadilo vše na jednu kartu. Parkhotel Všemina. Více to vysvětlil ředitel seriálu Jiří „Haff“ Haferník: „Starosta obce Roman Matušů souhlasil, ředitel hotelu pan Kořének svou vstřícností a dostupných možností ulevil nervozitě a nový provozovatel restaurace pan Hložek co slíbil to dodržel, nikdo nedokáže zajistit při návalu 200 lidí jídlo hned, to už víme nejsme malý, že, ale konečně byly ceny přímo úměrné nadmořské výšce Všeminy. Trošku nepodchycené zajištění parkoviště společně se Subaru srazem týden před závodem rozjelo pár otazníků, nakonec se našla dohoda a řešení, panu Švédovi děkujeme za posečení louky. No, neznalé oko nic nepocítilo, takže fáájn. Když do toho vletělo tornádo v Hodoníně a možná neúčast několika lidí, dobrovolníků z řad pořadatelů (zcela pochopitelné a bez debaty), věru moc dobré vyhlídky na top závod jsem neměl…“

Na startu 133 jezdců, před nimi jako předjezdec náš ofiko záchranář. To taky úplně všude nezažiješ. Obě tratě byly po dešti ve čtvrtek zrádné, troška bláta vyplavala až k hotelu a na tratích se drželo celý pátek. Sobota trénink a závodní jízdy… jeb ho a držící plastelína, yééés…povrch na jedničku! Všechny erzety, kromě druhé, vyhrál Martin Kolajík. V té právě hned po startu spadl a nechal tam asi 4 vteřiny. Ve vyrovnané špičce, kde se svádí vyhrocený souboj o každou desetinku, to nestačilo ani na pódium, byla z toho brambora. Na třetí místo odsunul Jiřího Gergela až v posledním testu navrátilec Tomáš Huňa. Na nejvyšší příčku vystoupal David Herclík: „Na Všeminu jsem se hodně těšil, protože minulou sezonu jsem právě na Všemině poprvé v seriálu WBS urval bednu, a to třetí místo. Letos jsem si to užil na maximum, trať si perfektně nahrál do hlavy a i přes našlapanou konkurenci se mi podařilo zajet čtyři skoro bezchybné RZ a zvítězit. Chtěl bych moc poděkovat rodině, kamarádům a všem firmám co mě pomáhají.“

Junior Ondra Kolečík si ustlal hned v první zatáčce první RZ… dál už mu ale vše vyšlo jak má, tak z toho bylo nakonec vítězství v junckoch a 6. flek absolutně. Druhý v kategorii byl Vojta Hodulák a trojku bral Lukáš Krompolc. Z 21 mladých Střelců na startu, byli nejrychlejší Samuel Šín, před Standou Mlčákem a Tadeášem Orságem. Ondra Kikin Krhánek v pevňácích porazil Dominika Slováčka a Matěje Hoanga.

Lítající dívky v top hadýrkách a ještě k tomu rychleji, než někteří pánové. Z desítky holek na startu prolítly trať nejlépe Dominika Durčáková, před Míšou Šantavou a Karolínou Kadlecovou.

V kategorii Gentlemen nad 35 let zvítězil Petr Šantavý před Zdeňkem Pančochou a Pavlem Machačem. Legendy nad 45 let okořenil svým startem dlouholetý šéf DH týmu SK Grafobal a pořadatel seriálu ČP DHI Zdeněk Florián. Ze stupňů vítězů se však radovali Patrik Dobrý, Leo Mácha a Petr Sedláček. No a mezi báječnými muži na létajících quadech zvítězil Jiří Kudrna před Janem Malcem. Myslím však, že v této kategorii platí více než kdekoli jinde ono okřídlené – není důležité zvítězit, ale zúčastnit se.

Jiří Haferník na závěr hodnotí: „Velké překvapení bylo a nejen pro mě, když prostě vše vyšlo. Byl to prostě top závod, organizačně tak podchycený, že jsem takový ještě nezažil. Dvacet minut po vyhlášení jsme odjížděli komplet, uklizení, naložení domů…..mega jste všichni překvapili! Vidět nej přátele a rodinu ve vestách jak to tam pěkně lícuje, funguje…jak já říkám „strop“. Nikdy jsem neviděl v lese v hrbu kočárky a piknik diváků, prostě se na ten den něco změnilo a stres nebyl, bylo to jak před 20 lety, prostě na klid. Člověk by rád poděkoval víc než posledně, ale už nevím, jak to udělat… Děkuju vám přátelé a kamarádi!“ Za necelý týden se vidíme na sobotním závodu Klobucké stezky na Jelenovské!

Absolutní pořadí Bikerally Všemina: 1. David Herclík Prestige cycling team 3:35,0 2. Tomáš Huňa Mondraker + 2,2 3. Jiří Gergel TrailBuddy + 2,3 4. Martin Kolajík Vandraq – SBT Fryšták + 2,5 5. Adam Březík Vandraq – SBT Fryšták + 4,2 Průběžné pořadí seriálu po 2 závodech: 1. Gergel 91 b, 2. Herclík 88 b, 3. Kolečík 79 b (junior) WBS media, www.woodbikerallyseries.cz