Petr Malý opět králem Bikecore Bikerally Otrokovice

Nadupaná startovka se 165 jezdci, záludné tratě, perfektní povrch, luxusní počasí, velký počet fans u eRZet a historicky první live stream z WBS – hlavně tyto okolnosti hecovali ridery k neskutečným průletům na otrokovických trailech.

Pořádající klub Bikecore OE dal do přípravy a organizace jako obvykle velké srdíčko a úsilí, a druhý závod Gergel Wood Bikerally Series tak vyšel na 1***! Produkční mág Dalibor Silný si k sobě pozval dalších 9 borců s kamerama, 3-metrovou obrazovku a rozjeli stream do éteru i v centru závodu, takže bylo celou dobu na co koukat…a bylo opravdu na co – průjezdy byly vesmírné a nebylo nouze o krizovky, záhozy i větší crashe – všichni ale odešli z tratí po svých, a do péče záchranářů se svěřili až v centru závodu. Pár jezdcům, kteří si odnesli nějaké to drobnější zranění, přejeme brzký návrat za řídítka.

Tak jdeme na tratě – jako první se do eRZet pustily ženy. Zde probíhal celý závod tuhý boj mezi Míšou Šantavou a Verčou Machovou. Mladičká Veronika Machová nakonec ukázala pevnější nervy a vyrovnanější jízdy jí zajistily další vítězství na WBS. Poprvé se Verča blýskla na loňském WBS ve Zlíně. Na druhém místě se tedy umístila Míša Šantavá. A trojku si veze domů Nikča Trlicová, která si musela hodně hlídat za sebou rychle jedoucí a nakonec bramborovou Lucii Odložilovou.

Pro Střelce jsou Otrokovice tradičně zkouškou ohněm, což jde poznat na počtu krizovek, umístění v rámci celkového pořadí, i podle jejich vlastních slov. To je ale také přesně to, co kluky pošle o level dál. Téměř o 12 vteřin byl nejrychlejší tišnovský Oliver Fiala, za kterým držel celý den 2. flek Lukáš Krátký. Velký boj se odehrával o bronz, kde se o desetinky tahal Kocurek s Alešem Vlčkem. Matyas Kocurek ale skvěle zatáhl v poslední RZ a o 0,4s bere třetí místo.

V kategorii Mini se poskládalo 6 kluků ročníku 2012 a mladších. Z těchto ultrastřelců si bronz zasloužil čoklík Jakub Macháč, no a nebývale těsný souboj si mezi sebou dal Alexandr Skřipec a Kuba Zelený, kdy Kuba Zelený zvítězil o pouhou 1 desetinu vteřiny.

Hlavní startovní pole odpálil s číslem 1 vítěz Tošovic David Herclík z Fullgas Academy, a po něm následovala obrovská palba v podání všech dalších jezdců. Herclík se celý den naháněl s Peťou Janečkem a rozhodnout tak měla až poslední RZ. V té Dave chyboval hned po startu a div neskončil na zemi – nicméně ztrátu už dohnat nedokázal, a Petr Janeček za Kolofix DH Racing team si tak vybojoval 2. místo s náskokem na Davida 0,1s. Otrokovický kopec má ale svého krále už několik let, a tím je Petr Maloch Malý jezdící za Commencall FDF Team. Letos tomu dal ještě pomyslnou korunu, protože celkový čas dokázal stlačit pod neskutečných 5 minut, a druhému Janečkovi nadělil 9 vteřin – a to je pořádné peklo!

Mezi Gentlemany letos poprvé vlétnul generál Jirka Gergel, a dokázal si udržet elitní časy při 4. místě Absolutně. Gentlemanskou kategorii vyhrál o více než 12 vteřin před Lukášem Moláčkem z Hvězda Trails. 3. místo pak před další dvojicí z Hvězdy obhájil Pavel Macháč jedoucí za Snow and Bike Valašské Klobuky.

V Legendách šel první flek znovu do týmu Commencall FDF, přesněji za Mirou Křížkem, který dalším (ne)stárnoucím nadělil skoro půl minuty. Pavel Mašláň si dojel pro druhý flek, třetí místo si domů odváží Leo Mácha, ale opomenout nejde ani skvělé 4. místo dlouholetého ředitele Bikerally OE Radima Matyáka, který letos předal žezlo Cheinsovi a chopil se řídítek.

Mezi Juniory panovaly ty nejvyrovnanější souboje a kluci to tam sázeli opravdu v plných! Třetí Filip Bechný o pouhou desetinu nestačil na druhého Petra Škrobánka. Oba zmíněné pak ve své flanelce zaříznul vítězný Tomáš Bernát za Flanel RACING Team s náskokem 2,8 vteřiny. TOP3 jezdců tak nedělily ani 3 vteřiny v celkovém součtu.

Hardtaily postrádaly na startu zvučná jména posledních let – domácího Viktora Pospíchala, který svého fulla poslal do velkých kotrmelců a sebe vzápětí do špitálu, no a Dominika Slováčka, kterému se po dvou závodech zatím přechod do fullů moc nevydařil. Ondra Krhánek tak dál odolává tlaku mladých pušek mezi pevnými rámy a Kikin si tak s náskokem 4,3s dojel pro další výhru v HT. Druhé místo si udržela další HT stálice Tomáš Hrabec. Pro bronz si potom dojel David Pavelka. Naději na dobré umístění ukončil pádem ve druhé RZ Šimon Bagar, který zatím letos předvádí hodně rychlé časy.

Historickou novinkou pak byla kategorie Elektrokol. Nakonec se na start postavilo šest baterkářů, kteří si kromě měřených eRZet museli pořádně vychutnat i výjezd na trať. Měřil se pak ale jen sešup dolů. V tom byl naprosto bez konkurence skvělý jezdec a expert na e-biky Tomáš Musil, který druhému Karlu Fojtíkovi nadělil skoro minutu. Pro třetí místo si pak dojel Adam Fabrika.

No a tím byl samotný závod za námi. Vyhlášení vítězů ještě předcházela soutěž v přezouvání plášťů, kterou nakonec vyhrál Filip😊. Výtěžek z charitativní tomboly byl předán zástupci Naděje Otrokovice – za pomoci všech fanoušků a cen a dárků od sponzorů se nám podařilo vybrat 12.172,-Kč, které pomohou Naději vybavit chráněné bydlení.

A tradiční děkovačka opět všem! Záchranářům, kteří měli nebývale hodně práce, bandě Bikecore OE za největší nasazení a srdíčko, Daldovi Silnému a jeho partě ze obrovskou výzvu v podobě live streamu, Pecovi, který svým komentářem vyslal jezdce do nebes, no a hlavně všem jezdcům a fanouškům, bez kterých by nic z toho nešlo, a zvířátka by se v lese nudila celý rok – takhle si aspoň budou zase vážit svého klidu. 😊

No a my si teď dáme malou pauzičku a vidíme se 1.7. ve Valašských Kloboukách!!!