Sezóna Gergel WBS 2018 byla zahájena v Bučovicích

Po dlouhé zimní přestávce je tady druhý dubnový víkend a spolu s ním se roztáčí i devátá sezóna seriálu Gergel Wood Bike Series, pokračovatele původního WBC. S novým generálním partnerem, ale na tradiční zahajovací lokalitě v lesoparku Kalvárie, přímo v Bučovicích.

Bučovický závod má pod taktovkou parta, kterou všude najdete pod názvem Fesť tým. Pod vedením Lukáše Tynkla připravili pro závodníky klasické dvě tratě, každou o délce kolem 400 metrů. Tratě v Bučovicích jsou spíše lehčího charakteru, na druhou stranu sprintový charakter RZ neodpouští ani nejmenší chyby a tak důsledkem je nesmírná vyrovnanost a náboj až do poslední RZ.

bucovice_130911_0251-kopie

Závodní víkend začal už v pátek odpoledne. Počasí bylo luxusní, příjemná teplota dovolila všem jezdit v podstatě až do tmy a traťoví komisaři museli jezdce z tratě nekompromisně vyhánět. Taková byla chuť na super svezení po dlouhé zimě! A to nás samozřejmě těší. Piloti, jezdci, zkrátka rideři měli možnost si dát tréninkové jízdy už den předem, aby v sobotu ráno mohli v klidu a bez stresu zkontrolovat jednou dvěma jízdami trať a v jedenáct se pustit na start. Někteří to pojali hodně v klidu
a s tréninkem to nepřeháněli, jiní se do toho pustili s vervou a louskli přes 30 tréninkových jízd (ty víš, o koho jde :D).

Bucovice_130911_0093 kopie

Holky na registraci se vypořádaly s tradičním návalem na vystavení registrační kartičky před prvním závodem, tentokrát ještě okořeněným slavným GDPR (ochranou osobních údajů). Zvládly to výborně a výsledkem bylo, že se v sobotu před polednem na startovní čáru postavilo 142 sjezduchtivých frajerů a frajerek.

Bucovice_130911_0214 kopie

Na první RZ sezóny zavelel k útoku Jirka Gergel, před Radimem Novosádem a Jiřím Markem. Při druhém průjezdu dali druzí dva jmenovaní Gergelovi tři desetiny a celé pořadí se ještě více srovnalo.

Třetí měřený test ovládl Mikuláš Nevrkla a po nevydařené RZ1 poskočil už na sedmou pozici. Devět desetin někde nechal průběžný leader a propadl se na třetí flek. Poslední vyhraná RZ stačila Nevrklovi ke konečnému šestému místu, škoda té první erzety. Z premiérového vítězství se mohl radovat Radim Novosád, před Jirky Markem a Gergelem, všichni ve třech desetinkách!

Bucovice_130911_0259 kopie

„První start v nové sezoně, na tradičním zahájení WBS v Bučovicích, jsem čekal na krátkých RZ hodně těsný a vyrovnaný. Ale nečekal jsem, že bych i já byl mezi těmi, co budou bojovat o čelo. Jenže mě to v sobotu strašně bavilo a všechny jízdy mi sedly na výbornou. Tahali jsme se o desetiny na všech RZ s Jirkou Gerglem a Jurou Markem. Nicméně v celkovém součtu to vyšlo na první místo o „nula celá nic“ a beru v nekompletním top obsazení WBS svoje první místo. Už se nemůžu dočkat na další boje ve Slopném,“ zhodnotil závod jeho vítěz Radim Novosád.

Juniorům jednoznačně dominoval Martin Hájek z Cykloservisu Krystyník před Vojtou Fuksou a Tomem Kolečíkem.

Tradiční fight do poslední RZ panoval v hardtailech. Mezi patnáckou tvrďáků byli nejrychlejší Ondra „Kikin“ Krhánek, Aleš Rogožan a David Spurný. Rovněž patnáct bylo na startu nejmladších Střelců. Zvítězil Ondra Kolečík, dvojku bral Adam Kappel před Kryštofem Húštěm.

Bucovice_130911_0058 kopie

V holkách suverénně zvítězila ve všech čtyřech RZ mladičká Simona Kuchyňková… aby nakonec skončila druhá! Zaplatila nováčkovskou daň za první start a nabrala penalizace za pozdní příchod na start a předčasný (ulitý) start, celkem 15 sekund. Za vítěznou Petrou Vysloužilovou zaostala o necelé dvě vteřiny. O tři desetinky zpět byla veteránka v nejlepších letech (snad se neurazí) Míša Šantavá.

Bucovice_130911_0090 kopie

Její manžel Petr kraloval kategorii Getlemen nad 35 let a Leo Mácha ovládl novou kategorii Legendy nad 45 let.

Bucovice_130911_0071 kopie

Šéf celé série, Jiří „Haff“ Haferník, zhodnotil závod slovy: “Bučovický závod byl fakt vymazlený a bylo to vidět na každém detailu. Tuhle partu to prostě baví!  Za celý organizační tým bychom chtěli poděkovat především Fesť týmu, ať už řediteli nebo traťovým komisařům, dále pak zdravotníkům, kteří to tentokrát měli skoro bez práce, dobrovolníkům u trati a hlavně všem, co závodili anebo fandili, byli jste skvělí! Vidíme se ve Slopném za měsíc a něco. Čau!“